Zakończenie realizacji zajęć wyjazdowych


18 czerwca 2019


14 czerwca 2019 r ostatnie grupy uczniów odwiedziły  Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach aby uczestniczyć w zajęciach zrealizowanych w ramach projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu krośnieńskiego”.

Zajęcia wyjazdowe miały na celu uatrakcyjnienie szkolenia z programowania, w którym uczniowie uczestniczyli przez cały semestr letni. Podczas zajęć wyjazdowych uczniowie mieli możliwość samodzielnego sterowania robotami a także dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat ich budowy i programowania. Zajęcia swoja tematyką obejmowały też programowanie w środowisku SCRATCH, osoba prowadząca w sposób ciekawy i przystępny  realizowała scenariusz zajęć, zachęcając młodych programistów do poszukiwania różnych rozwiązań omawianych zadań.

Mamy nadzieje, że uczniowie zapamiętają nie tylko zajęcia wyjazdowe ale też całe szkolenie na długo, natomiast w przyszłości będą rozwijać wiedzę i umiejętności nabyte podczas realizacji projektu.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim osobom w Zespole Szkół Rolniczych w Nowosielcach, które włożyły wiele wysiłku i zaangażowania aby zajęcia wyjazdowe były atrakcyjne i ciekawe dla młodych uczestników.

Niebawem zamieszczona zostanie galeria zdjęć z zajęć  wyjazdowych.